Střední MoravaStřední Morava

Oblíbené (0)MoraviaForYou.cz - Mé zážitky ze Střední Moravy


Ochutnejte Hanou!

Střední Morava se vrací k původní typické gastronomii, která staví na tradici a historii regionu Haná. Samozřejmostí je místní původ surovin. Hledáme partnery, kteří mají stále chuť a odvahu dodávat na trh zdejší produkty a vařit z nich chutné jídlo. Ochutnejte tedy Hanou!

TRADIČNÍ RECEPTY Z MÍSTNÍCH SUROVIN

Navštivte některou ze zapojených restaurací a poznejte tradiční místní kuchyni. Restauce, které vám nabízejí v rámci svého stálého menu tradiční hanácké pokrmy či domácí kuchyni naleznete na www.central-moravia.cz - Ochutnejte Hanou . Tyto restaurace musí splňovat dvě ze tří podmínek: 1) Pokrmy připravují podle tradičního receptu pocházejícího z kuchařek původních obyvatel Hané. 2) Pro přípravu pokrmů bude použita alespoň jedna základní surovina pocházející od místních producentů a výrobců. 3) Vaří domácí kuchyni (tj. nevaří z polotovarů) - např. vlastní chléb, knedlíky, koláče.

LOKÁLNÍ VÝROBCI A DODAVATELÉ

Naší snahou je také seznámit obyvatele a návštěvníky Střední Moravy se zdejšími prodejnami a výrobci regionálních produktů (farmářská zelenina a ovoce, masné produkty, mléčné výrobky, med, pivo...).

 

KDY SE AKCE KONÁ?

Teď a pořád! Naší snahou totiž není krátkodobá iniciativa, která by jednoho dne začala a pak zase skončila. Ochutnávat Hanou můžete v létě i v zimě, letos i za rok. Chceme podporovat a představovat tradiční kuchyni a regionální produkty v dlouhodobém horizontu.